ZMĚNY V OBLASTNÍ CHARITĚ SUŠICE

Oznamujeme, že od 1. 7. 2018 došlo změně sídla Oblastní charity Sušice a k přestěhování vedení a správy organizace.

Nové sídlo a doručovací adresa na adrese:

Havlíčkova 95, 342 01 Sušice.

Další informace v článku.

 

 

Promítání pro tříkrálové koledníky

Zveme všechny tříkrálové koledníky a další dobrovolníky, kteří se letos zapojili do Tříkrálové sbírky, na promítání filmu Paddington 2. Jako každoročně jsme pro Vás připravili poděkování ve formě promítání v sušickém kině. Tentokrát proběhne v úterý 20.3.2018, od 16 hodin. Všichni jsou srdečně zváni ❤️

Film Paddington 2

V lednu startuje Tříkrálová sbírka. Do ulic vyrážejí tisíce koledníků  

fotka    Hned první lednový den vyrážejí do ulic koledníci Tříkrálové sbírky. Lidem popřejí šťastný nový rok, zazpívají koledu, věnují drobný dárek a poprosí o příspěvek do zapečetěné pokladničky s logem Charity Česká republika. Tříkrálové koledníky můžete potkat po celé republice mezi 1. a 14. lednem 2018.

      V roce 2018 se sbírka koná již poosmnácté. Její výtěžek je tradičně určen na pomoc seniorům, lidem bez domova, matkám s dětmi v tísni nebo rodinám v tíživé situaci. 

   

Příjemné prožití vánočních svátků a šťastný nový rok

 PF 2018  Děkujeme všem za přízeň v roce 2017 a těšíme se s vámi na další setkání i v příštím roce.

Adventní věnce pro vánoční atmosféru

       Adventní věnecAdvent s sebou přináší milý zvyk: adventní věnce. Někdo si jej koupí, jiný si jej možná udělá sám doma.  My v Oblastní charitě Sušice si ho s Vámi rádi vyrobíme. Přijměte srdečné pozvání na společné tvoření adventních věnců  ve středu 29.11. 2017 od 15. hodin v Prostoru.

       Vstup: 50,-Kč (lektorka, větve smrku, zapůjčení spojovacího materiálu a nářadí). Materiál si přineste buď vlastní (korpus na věnec nebo talíř/misku/jinou podložku, oblíbené větve (janovec, túje, buxus, jedle aj.), svíčky a k nim podložky/skleničky/kalíšky atp., oblíbené dekorace (stuhy/kamínky/šišky/ořechy/perníčky zkrátka to, co chcete aby zdobilo váš věnec) nebo si vyberete z naší nabídky. Pokud si totiž nepřinesete nic nevadí, je možné, že náhlý závan inspirace vás omámí až v Prostoru a vy si vše potřebné budete moci vybrat a zakoupit na místě.

 

Charitní bazárek pro dobrou věc

   bazárek    Ve středu 22.11. od 10:00 až do pozdního odpoledne můžete přijít kupovat vše, co se vám bude hodit a také prodávat. Za výtěžek z bazárku nakoupí Oblastní charita Sušice osamělým lidem a lidem v nouzi potraviny na vánoční stůl a drobné dárky pod stromeček. 

        Rozhodli jsme se zároveň podpořit akci Právo na Štěstí / Hate free "bonus" a i díky vám vybereme potřebné hračky, knížky, hry a další potřeby i pro děti ze Srbska.
Děkujeme, že pomáháte pomáhat! 

Oslava svátku sv. Martina procházkou se světýlky

     vino-sv.martina-obraz   Dozlatova upečená husa a mladé svatomartinské víno. Ani jedno nemůže chybět při oslavě svátku svatého Martina, který připadá na 11. listopadu, kdy k nám podle pranostiky má tento světec na koni přivézt první sníh. Oblastní charita Sušice oslaví tento svátek tajemným putováním s lampióny a lucernami, které začne v 17. hodin u centra charity Prostor. Společně se vydáme setmělou Sušicí proti proudu řeky Otavy až na ostrov Santos. 

         Ve středu 8. listopadu v 16:00-18:00 pořádáme v Prostoru tvořivou dílnu pro děti a rodiče, kteří si mohou vyrobit vlastní lucerničku na Svatomartinskou procházku. S sebou si přineste sklenici, listy, přírodniny, bačkůrky a chuť tvořit. Těšíme se na Vás! 

         

Přijďte nám pomoci

        Staňte se dobrovolníkem Národní potravinové sbírky 11.11. 2017 v Sušici v supermarketech Tesco a Penny. V době od 8:00 do 20:00 budou moci lidé nakoupit trvanlivé potraviny, které pomůžou lidem v nouzi. Hlavním posláním sbírky je podat pomocnou ruku těm, kteří trpí nedostatkem jídla, a zároveň upozornit na to, v jaké míře jídlem plýtváme. Potravinová sbírka

Co dělá dobrovolník Národní potravinové sbírky? 

  • Informuje veřejnost o sbírce – Rozdává letáky u vchodu do prodejny a zodpovídá dotazy nakupujících o tom, co je možné darovat a komu je pomoc určena.
  • Vybírá potraviny – Každý zákazník a zájemce, který chce přispět do sbírky, vybere zboží z našeho letáku a na pokladně zaplatí. Úkolem dobrovolníka je pak ukládat za pokladnami odevzdané potraviny od nakupujících do určených košíků označených logem sbírky.
  • Připravuje zboží na převoz, transport z prodejny – pomůže naskládat vybrané potraviny do vyčleněných krabic s cílem připravit zboží na převoz do Oblastní charity Sušice, v případě potřeby pomůže s jejich naložením do přistavených aut.

       Do sběrného dne je možné se zapojit v kratších časových intervalech a kromě času si mohou dobrovolníci zvolit i preferovaný supermarket - Tesco nebo Penny Market v Sušici. Chcete-li se stát dobrovolníkem registrujte se, prosím, u koordinátora sbírky Mgr. Olgy Hynoušové, tel. 731 402 920, email: hynousova@charitasusice.cz

 

Den seniorů 2017

plakat den senioru - 1    Přijměte naše srdečné pozvání 4.10. 2017 od 9:00 na sušické náměstí k oslavě Dne seniorů a na divadelní představení Proměna odpoledne od 16:00 do kina Sirkus - Sušické kulturní centrum.

Charita se stala oficiálním partnerem Národní potravinové sbírky

Charita se stala oficiálním partnerem Národní potravinové sbírky

Charita Česká republika, platforma Byznys pro společnost, Česká federace potravinových bank, NADĚJE a Armáda spásy ve čtvrtek 22. června podepsaly Memorandum o spolupráci v rámci příprav a realizace Národní potravinové sbírky 2017. Tímto aktem byly oficiálně zahájeny přípravy jejího letošního 5. ročníku, který se uskuteční 11. listopadu 2017.

Tříkrálová sbírka 2019
Podpořte nás