V lednu startuje Tříkrálová sbírka. Do ulic vyrážejí tisíce koledníků  

fotka    Hned první lednový den vyrážejí do ulic koledníci Tříkrálové sbírky. Lidem popřejí šťastný nový rok, zazpívají koledu, věnují drobný dárek a poprosí o příspěvek do zapečetěné pokladničky s logem Charity Česká republika. Tříkrálové koledníky můžete potkat po celé republice mezi 1. a 14. lednem 2018.

      V roce 2018 se sbírka koná již poosmnácté. Její výtěžek je tradičně určen na pomoc seniorům, lidem bez domova, matkám s dětmi v tísni nebo rodinám v tíživé situaci. 

Tříkrálová sbírka   Tři králové opět přijedou do Sušice na náměstí 6.1.2018. Koledy si s námi zazpívá Pěvecký sbor Svatobor, Sušice. Živý betlém ztvární děti ze ZŠ T.G.M. Sušice.
A samozřejmě, že přijde i družina koledníků, která slavnostně zahájí každoroční charitativní akci Tříkrálová sbírka. 6.1.2018 se bude konat v 18.00 hodin v děkanském kostele Tříkrálová mše svatá s žehnáním vody, křídy a kadidla. 

      Kromě příspěvků do pokladniček je možné také zaslat dárcovskou SMS ve tvaru DMS KOLEDA 30 na číslo 87 777 nebo dar na účet Tříkrálové sbírky číslo 66008822/0800, vedený u České spořitelny, VS 777.

    Výnos sbírky pomůže po celé České republice. Klíč k rozdělení vybraných peněz je následující: 65 % využije Charita přímo v dotyčné obci nebo jejím  okolí, 15 % výnosu poputuje na charitní projekty na diecézní úrovni a 5 % na celostátní projekty. Desetina výnosu pomůže v zahraničí a zbylých 5 % pokryje režii sbírky. „Prosíme, přispějte opět koledníkům do pokladniček, jen díky vám se můžeme věnovat těm, kteří se bez pomoci druhých neobejdou,“ vyzývá dárce k podpoře ředitel Charity Česká republika Lukáš Curylo. Více na http://www.trikralovasbirka.cz/o-sbirce/

Příjemné prožití vánočních svátků a šťastný nový rok

 PF 2018  Děkujeme všem za přízeň v roce 2017 a těšíme se s vámi na další setkání i v příštím roce.

Adventní věnce pro vánoční atmosféru

       Adventní věnecAdvent s sebou přináší milý zvyk: adventní věnce. Někdo si jej koupí, jiný si jej možná udělá sám doma.  My v Oblastní charitě Sušice si ho s Vámi rádi vyrobíme. Přijměte srdečné pozvání na společné tvoření adventních věnců  ve středu 29.11. 2017 od 15. hodin v Prostoru.

       Vstup: 50,-Kč (lektorka, větve smrku, zapůjčení spojovacího materiálu a nářadí). Materiál si přineste buď vlastní (korpus na věnec nebo talíř/misku/jinou podložku, oblíbené větve (janovec, túje, buxus, jedle aj.), svíčky a k nim podložky/skleničky/kalíšky atp., oblíbené dekorace (stuhy/kamínky/šišky/ořechy/perníčky zkrátka to, co chcete aby zdobilo váš věnec) nebo si vyberete z naší nabídky. Pokud si totiž nepřinesete nic nevadí, je možné, že náhlý závan inspirace vás omámí až v Prostoru a vy si vše potřebné budete moci vybrat a zakoupit na místě.

 

Charitní bazárek pro dobrou věc

   bazárek    Ve středu 22.11. od 10:00 až do pozdního odpoledne můžete přijít kupovat vše, co se vám bude hodit a také prodávat. Za výtěžek z bazárku nakoupí Oblastní charita Sušice osamělým lidem a lidem v nouzi potraviny na vánoční stůl a drobné dárky pod stromeček. 

        Rozhodli jsme se zároveň podpořit akci Právo na Štěstí / Hate free "bonus" a i díky vám vybereme potřebné hračky, knížky, hry a další potřeby i pro děti ze Srbska.
Děkujeme, že pomáháte pomáhat! 

Oslava svátku sv. Martina procházkou se světýlky

     vino-sv.martina-obraz   Dozlatova upečená husa a mladé svatomartinské víno. Ani jedno nemůže chybět při oslavě svátku svatého Martina, který připadá na 11. listopadu, kdy k nám podle pranostiky má tento světec na koni přivézt první sníh. Oblastní charita Sušice oslaví tento svátek tajemným putováním s lampióny a lucernami, které začne v 17. hodin u centra charity Prostor. Společně se vydáme setmělou Sušicí proti proudu řeky Otavy až na ostrov Santos. 

         Ve středu 8. listopadu v 16:00-18:00 pořádáme v Prostoru tvořivou dílnu pro děti a rodiče, kteří si mohou vyrobit vlastní lucerničku na Svatomartinskou procházku. S sebou si přineste sklenici, listy, přírodniny, bačkůrky a chuť tvořit. Těšíme se na Vás! 

         

Přijďte nám pomoci

        Staňte se dobrovolníkem Národní potravinové sbírky 11.11. 2017 v Sušici v supermarketech Tesco a Penny. V době od 8:00 do 20:00 budou moci lidé nakoupit trvanlivé potraviny, které pomůžou lidem v nouzi. Hlavním posláním sbírky je podat pomocnou ruku těm, kteří trpí nedostatkem jídla, a zároveň upozornit na to, v jaké míře jídlem plýtváme. Potravinová sbírka

Co dělá dobrovolník Národní potravinové sbírky? 

  • Informuje veřejnost o sbírce – Rozdává letáky u vchodu do prodejny a zodpovídá dotazy nakupujících o tom, co je možné darovat a komu je pomoc určena.
  • Vybírá potraviny – Každý zákazník a zájemce, který chce přispět do sbírky, vybere zboží z našeho letáku a na pokladně zaplatí. Úkolem dobrovolníka je pak ukládat za pokladnami odevzdané potraviny od nakupujících do určených košíků označených logem sbírky.
  • Připravuje zboží na převoz, transport z prodejny – pomůže naskládat vybrané potraviny do vyčleněných krabic s cílem připravit zboží na převoz do Oblastní charity Sušice, v případě potřeby pomůže s jejich naložením do přistavených aut.

       Do sběrného dne je možné se zapojit v kratších časových intervalech a kromě času si mohou dobrovolníci zvolit i preferovaný supermarket - Tesco nebo Penny Market v Sušici. Chcete-li se stát dobrovolníkem registrujte se, prosím, u koordinátora sbírky Mgr. Olgy Hynoušové, tel. 731 402 920, email: hynousova@charitasusice.cz

 

Den seniorů 2017

plakat den senioru - 1    Přijměte naše srdečné pozvání 4.10. 2017 od 9:00 na sušické náměstí k oslavě Dne seniorů a na divadelní představení Proměna odpoledne od 16:00 do kina Sirkus - Sušické kulturní centrum.

Charita se stala oficiálním partnerem Národní potravinové sbírky

Charita se stala oficiálním partnerem Národní potravinové sbírky

Charita Česká republika, platforma Byznys pro společnost, Česká federace potravinových bank, NADĚJE a Armáda spásy ve čtvrtek 22. června podepsaly Memorandum o spolupráci v rámci příprav a realizace Národní potravinové sbírky 2017. Tímto aktem byly oficiálně zahájeny přípravy jejího letošního 5. ročníku, který se uskuteční 11. listopadu 2017.

Dluhové pasti: náš společný problém

Odstraňme Dluhové pasti! Foto: Jakub Žák

Charita ČR uspořádala 11. května v pražském Evropském domě mezinárodní odbornou konferenci nazvanou „Odstraňme dluhové pasti! Opatření proti předlužení napříč Evropou“, aby opětovně upozornila na problém předlužování jednotlivců a dluhových pastí. Konference se kromě českých řečníků zúčastnili zástupci neziskových organizací z Polska, Litvy, Lotyšska a Německa.

Tříkrálová sbírka vyhlašuje soutěž!

Trikralova fotosoutez

Výtěžek Tříkrálové sbírky je dávno sečten a nyní putuje do regionů, kde jej vykoledovaly skupinky dobrovolníků. Nakoupila vaše Charita z tříkrálových peněz obědy sociálně potřebným dětem? Pořídila auto nebo novou střechu domu s pečovatelskou službou? Byli jste svědky přímé pomoci? Právě pro vás je tu Tříkrálová fotosoutěž.

Podpořte nás